Vincent Flückiger

Kytarista, skladatel, hráč na elektrickou kytaru, loutnu, arciloutnu, barokní kytaru a vihuelu.
Vincent Flückiger se narodil ve Freiburgu (Švýcarsko). V roce 2003 absolvoval diplom na Centre de Musique Ancienne de Genève (u Jonathana Rubina) a do roku 2008 poté pokračoval ve studiu u Hopkinsona Smithe a Petera Crotona na Schole Cantorum Basiliensis. Vincent Flückiger spolupracuje s řadou souborů jako například Les Ombres, La Chapelle Ancienne, Ensemble Turicum, Camerata Bern, Akademie für Alte Musik Berlin, l’Orchestre symphonique du Jura, Le Moment Baroque, Berner Symphonieorchester, Duo M&M. Od roku 2013 je členem Barock-Pop-Fusion Trio (spolu s Aurore Bucher s Elodie Peudepièce (Paříž).

Jeho láska k různým hudebním stylům ho vedla k hlubokému studiu strunných nástrojů různých epoch. Vincent Flückiger nehledá ale nové cesty v propojování těchto stylů jen jako aktivní hudebník (www.heima.ch), ale především jako skladatel. Jeho nejdůležitějším opusem je opera „Zuhause für Müthel“ - Crossover-Projekt (klasika, jazz, sampler, soudobá hudba, folklór), která byla premiérově uvedena Ensemblem Kesselberg v roce 2014.

Jeho diskografie obsahuje tituly jako “Skyward” (Heima, Unit Records 2014), “Matheo Ro-mero - Romerico Florido“ (Clematis, RICERCAR RIC 308, 2011), “Concert chez la reine“ (Les Ombres, Ambronay éditions, Harmonia Mundi, 2010) nebo “Flores de Lisboa“ (A Corte Musical, Leitung Rogerio Gonçalves, u K617, 2006).
Vincent Flückiger mluví plynule francouzsky, německy, rusky, anglicky, lotyšsky, česky a italsky.