Marie Friederike Schöder

marie friederike schroeder

Ať už na operním pódiu nebo na koncertě: lyrická koloraturní sopranistka a nositelka bachovské ceny Marie Friederike Schöder okouzluje publikum i média radostí z hudby, barevným hlasem i strhujícím projevem. Tato zpěvačka stále překvapuje bravurním výkonem v nejrůznějších stylech; stejně vášnivě zpívá baroko a klasiku, právě tak jako romantickou a soudobou hudbu. „Presto Classical“ ji před nedávnem označil jako „Shooting Star“ barokní scény, jejíž hlas „dosáhne lehko až do stratosféry“. 

Marie Friederike Schöder pochází z hudební rodiny – její matka Juliane Claus i otec Olaf Schöder jsou operní zpěváci. Rodiče se stali také jejími prvními učiteli zpěvu. Po absolvování pěveckého studia v Halle zde sopranistka působila  v letech 2009-13 jako sólistka v opeře.

Od té doby působí jako svobodná umělkyně a zpívá v nejrůznějších operách jako „Semperoper“ v Drážďanech nebo na renomovaných koncertních pódiích jako je lipský „Gewandhaus“. K jejím operním rolím patří Blonda z „Únosu ze Serailu“, Královna noci v „Kouzelné flétně“, Adéla v „Netopýrovi“ nebo Marta v opeře „Martha, oder der Markt zu Richmond“, Angelica v opeře „Orlando“ nebo Zerlina v Donu Giovanni. Vedle opery je oblíbeným žánrem Marie Friederike také duchovní hudba. 2008 vyhrála jako první zpěvačka v historii Mezinárodní bachovskou soutěž v Lipsku.

2013 vyšlo její první sólové CD „Amor“ s „Vogtland Philharmonie“ u vydavatelství „ARS Produktion“. 2015 následovalo album „My Favourite Instrument“ se slavnou hobojistkou Xenií Löffler a „Batzdorfer Hofkapelle“ u vydavatelství ACCENT.

 

Marie Friederike Schöder