Dora Pavlíková

Sopranistka Dora Pavlíková se narodila v Praze. Své první hudební vzdělání získala v mezinárodně uznávaném dětském sboru „Bambini di Praga“. Po studiu zpěvu na Konzervatori Jana Deyla v Praze ukončila svá studia na Konzervatoři Pardubice pod vedením Prof. Daniely Šimůnkové-Štěpánové. Momentálně studuje Dora Pavlíková v mistrovské třídě Hochschule für Musik Nürnberg ve třídě Prof. Dr. Jana Hammara a doplňuje své vzdělání u Prof. Jagny Sokorské-Kwiky v Gelsenkirchenu. Dora Pavlíková absolvovala mistrovské pěvecké kurzy například u Brigitte Fassbaender, Margaret Baker-Genovesi, Caroline Pelon, Elisabeth Scholl, Andreje Kucharského, Rudolfa Jansena a Rudolfa Piernaye. Kromě klasického operního a koncertního repertoáru se Dora Pavlíková věnuje také interpretaci barokních skladeb a spolupracuje s ansámblem Collegium Vocale 1704 pod vedením dirigenta Václava Lukse.
Již v při studiu v Praze a v Pardubicích se Pavlíková zúčastnila mnoha koncertů a rozhlasových natáčení a v rámci studia ztvárnila například Rusalku (Dvořák „Rusalka“) nebo Lidunku (Blodek „V studni“). K jejím dalším partiím patří Lauretta (Puccini „Gianni Schicchi“) und Alice Ford (Verdi „Falstaff“). Po zahájení studia v Německu měla Pavlíková možnost prezentovat se jak ve studijních projektech – mimo jiné jako hraběnka Almaviva (Mozart „Le Nozze di Figaro“) a Flaminia (Haydn „Il mondo della luna“), tak i především jako členka souboru Kammeroper München, kde bylo možno ji slyšet jako Elisettu (Cimarosa ,„Il matrimonio segreto“), Fulvii (Rossini „La pietra del paragone“), Ninettu (Mozart „La finta semplice“) nebo Markýzu Lucindu (Piccini „La Cecchina“). Kromě toho se věnovala aktivně i koncertní činnosti, která ji zavedla např. do Rakouska, Belgie, Japonska a Francie, kde hostovala 2005 na festivalu „Éclats de voix“. Na jaře roku 2007 zpívala Dora Pavlíková titulní roli barokní opery Reinharda Keisera „Fredegunda“ pod taktovkou Chrisopha Hammera v Prinzregententheater v Mnichově, která byla nadšeně přijata nejen diváky, ale i kritikou a za kterou získala Pavlíková nominaci renomovaného časopisu „Opernwelt“ v kategorii „Nachwuchskünstler des Jahres 2007“. Nahrávka opery „Fredegunda“ vyšla v roce 2009 u nakladelství Naxos.
Kromě toho získala Dora Pavlíková ocenění v národních i mezinárodních soutěžích a je stipendiátkou Wágnerovského sdružení a „Deutsche Bühnenverein“.