Anna Hlavenková

Anicka fotoAnna Hlavenková začínala zpívat v dětském chrámovém sboru, ze kterého přešla do Brixiho komorního sboru Teplice. Vystudovala konzervatoř v Teplicích a již během studia přijala nabídku souboru Musica Antiqua Praha zaměřující se na dobovou interpretaci barokní hudby. S ním se zúčastnila celé řady významných evropských festivalů a natočila několik CD a televizních pořadů.

Pro svůj lyrický soprán a stylově čistou interpretaci se brzy stala vyhledávanou sólistkou i mnoha dalších souborů zaměřených na autentickou interpretaci barokní hudby (Musica Florea, Ad Vocem, Capella Regia Musicalis, La Vinciolina, atd.). Je zakládající členkou souboru Verba Chordis.
Jako sólistka těchto souborů vystupovala na řadě evropských hudebních festivalů (Lufthansa Baroque Festival, Abbaye d´Ambronay, Pražské Jaro, Göttinger Händel-Festspiele atd.). Spolupracuje s rozhlasem a televizí, natočila řadu tématických CD.
Ve své koncertní činnosti se reprezentuje bohatým repertoárem od renesančních písní až po evropské baroko a současnou hudbu předních českých autorů. Od roku 1994 se také věnuje písňové tvorbě 20. století a lidové písni se souborem Musica Bohemica J.Krčka.
Pravidelně se zúčastňuje koncertních turné po Španělsku a mezi její tamější vystoupení patří také Mozartovo Requiem a Handelův Mesiáš. Její scénická vystoupení zahrnují kromě dalších titulní roli opery Dido a Aeneas Henryho Purcella v plzeňském divadle a Sub Ole Pacis Jana Dismase Zelenky se souborem Musica Florea.
Od roku 2005 působí jako profesorka zpěvu na konzervatoři v Teplicích.